Ciąża - 23 tydzień ciąży

ciąża, poród, połóg                                                                                                                                               Mijesca Galeria Filmy Sklepy Konkursy

23 tydzień ciąży

23 tydzień ciąży

Mama

Spokojnie już odczuwasz ruchy dziecka w swoim brzuszku, które mając sporo miejsca w macicy wyprawia sporo akrobatyki: fika koziołki, kopie i wykonuje energiczne zwroty ciała. Zauważasz na swoim brzuszku wypukłości? Na pewno zastanawiasz się co to jest nóżka czy rączka

Możesz mieć problemy ze snem, niestety ten stan może Ci towarzyszyć do końca ciąży. Postaraj sie zrelaksować posłuchać muzyki, zmień może pozycję snu. W tym okresie ciąży wskazaną pozycją snu jest spanie na boku, ze względu na drożność krwioobiegu.

Przez 23 tygdonie ciąży Twoja waga sukcesywnie rosła, teraz może być nawet wiesza o 5 do 7 kg do okresu przed ciążą. Teraz już nikt nie ma złudzeń, że jesteś w ciąży spokojnie ten fakt wykorzystuj w sklepie czy śordkach komunukacji miejskiej.

Dziecko

Waga Twoejgo dziecko 450 gram i 20-22 cm wzrostu! Jedną z nowych zmian u Twojego dziecka jest rozwój jego skóry, w której tworzy się pigment, dzięki któremu skórka zaczyna nabierać właściwego koloru. Zaczyna miec też upodobania, odróżnia smaki i jak to dziecko w tym okresie woli smak słodki od gorzkiego.

W 23 tydzień ciąży organy dziecka są już na tyle rozwinięte, że gdyby doszło do porodu Twoje dziecko miało by już szanse na przeżycie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

 

W którym tygodniu poczułaś pierwsze ruchy dziecka?
 

 

Reklamy

POLECANE STRONY

Ciąża

Uroda